Winiarnia Zamojska

ZAMOJSKIE SPACERY - OD WINNIC PO CZUBKI DRZEW

Każdy, kto kocha wino, powinien przynajmniej raz w życiu wybrać się na poranny spacer po winnicy. Każdy, kto jest spragniony ekstremalnych przygód, musi odważyć się na spacer w koronach drzew. Już niedługo obydwa marzenia będzie można zrealizować na Roztoczu i to podczas jednego weekendu.

PORANEK W WINNICY

Roztocze to jeden z głównym regionów winiarskich w Polsce. I jeden z najcieplejszych i najbardziej słonecznych zakątków kraju, gdzie unikalny klimat, lessowe gleby i ukształtowanie terenu z charakterystycznymi wąwozami sprawiają, że to idealne miejsce do uprawy owoców. Tutejsze winnice warto odwiedzić o poranku. Kiedy po chłodnej nocy winorośla zalewa słońce, zapach rosy, owoców, ziół, traw jest oszałamiający. Ptasie radio wyraźnie się ożywia, a dzikie zwierzęta jakby zupełnie nie zwracały na nas uwagi. Jest cicho i jednocześnie baaaardzo głośno. Aż chce się rozłożyć koc, wyciągnąć z plecaka termos z kawą i świeżo upieczone drożdżówki. Jesteśmy pewni, że przyjaźni winiarze nie będą nam mieli za złe, nawet jeśli spędzimy tu cały dzień. Tak chcemy sobie wyobrażać wakacyjne wyprawy. I nie tylko my! Na całym świecie winnice organizują pikniki dla swoich gości. Jedne pozwalają na własny prowiant, inne wszystko organizują za nas. Jest więc koszyk wypełniony smakołykami, butelka wina, kieliszki, koc, poduszki, a nawet krem z filtrem i karty do gry. I jak tu nie uciąć sobie drzemki…

POPOŁUDNIE W KORONACH DRZEW

Inny pomysł na niezwykły spacer ma Roztoczański Park Narodowy, który ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej ścieżki w koronach drzew i wieży widokowej. Na las i zwierzęta spojrzymy zupełnie z innej perspektywy. Ścieżka może się znaleźć nawet na wysokości 25 metrów. W jej najwyższym punkcie planowana jest platforma widokowa. Z wieży widoczna ma być Kotlina Sandomierska z Równiną Biłgorajską i Puszcza Solska.

Leśne spacery w chmurach są fantastyczną atrakcją turystyczną. Zapierające dech widoki, bliskość natury i niecodzienna perspektywa zmieniają nasze postrzeganie leśnego ekosystemu. Nie można zapomnieć też o przyjemnym zastrzyku adrenaliny, oczywiście dla tych, którzy nie boją się wysokości. Pomysł nie jest nowy. Portal inzynieria.com wspomina dwie inne warte uwagi ścieżki. Kakum Canopy Walk to system aż siedmiu mostów, zawieszonych nad koronami drzew Narodowego Parku Kakum w centralnej części Ghany. Ścieżka w Kew Gardens zbudowana jest na wysokości 18 m w sercu Królewskich Ogrodów Botanicznych w północno-zachodniej części Londynu. W Belgii powstała podniebna ścieżka rowerowa. Kładka, otoczona leśnym krajobrazem, wznosi się stopniowo do wysokości 10 metrów nad ziemią. Wycieczka rowerowa po winnicy też brzmi jak świetny wakacyjny plan.

Zdjęcie użyte w artykule:
fot. Leszek Kaczor

wróć do listy artykułów

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

kulinaria

KULINARIA

Sernik jagodowo-kokosowy

Sernik z sezonowymi owocami! Spróbujcie nowego przepisu od naszego szefa kuchni Marcina Sikory na sernik z jagodami na cieście kokosowym!

Czytaj więcej
kulinaria

TURYSTYKA

Dookoła świata winiarskich festiwali

Wyrusz w niezapomnianą podróż po festiwalach winiarskich! Świętuj z lampką wina w różnych zakątkach świata, ale przede wszystkim na nadchodzącym festiwalu Zamojskie Winogranie!

Czytaj więcej
kulinaria

KULINARIA

Pierogi z bobem w cieście lubczykowym

W sezonie na bób przedstawiamy kolejną propozycję od naszego szefa kuchni Marcina Sikory. Sprawdźcie przepis na pierogi z nietypowym farszem! Najlepiej smakuje w towarzystwie wina Lekka Czarna Porzeczka.

Czytaj więcej
Czarna porzeczka

AMBRA BRANDS Sp. z o.o.

ul. Puławska 336
02-819 Warszawa

tel. +48 22 566 33 00
fax +48 22 566 33 03

NAPISZ DO NAS

kontakt@winiarniazamojska.pl

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka AMBRA BRANDS Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 336 wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000759267. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, w celu przyjęcia zapytania kontaktowego, jego rozpatrzenia oraz udzielenia odpowiedzi. Odbiorcami Twoich danych osobowych mogą być podmioty współpracujące z administratorem w zakresie niezbędnym do obsługi zapytania. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny dla celów udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Dane osobowe nie będą podlegały profilowaniu. Przysługuje Ci prawo do: (a) dostępu do treści swoich danych osobowych, (b) sprostowania danych osobowych, (c) usunięcia danych osobowych, (d) ograniczenia przetwarzania danych osobowych, (e) przenoszenia swoich danych osobowych oraz (f) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przesłania zapytania i udzielenia odpowiedzi.