Winiarnia Zamojska

Weekend na Roztoczu

Masz dość miejsc przepełnionych turystami? Szukasz przestrzeni, w której na chwilę zapomnisz o miejskim zgiełku i odetchniesz świeżym powietrzem? Jeśli tak, to świetnie się składa. Dziś zabierzemy Cię w podróż po województwie lubelskim i opowiemy Ci o rzeczach, za które niewątpliwie pokochasz Lubelszczyznę!

Magiczne Roztocze

To obowiązkowy punkt dla wszystkich miłośników natury, którzy ponad wszystko cenią sobie ciszę i spokój. Roztocze to malownicza kraina, która łączy Wyżynę Lubelską z Podolem, a dzięki niewątpliwej wartości przyrodniczej oraz pięknym krajobrazom na jej terenie utworzono Roztoczański Park Narodowy. Jest to najbardziej zalesiony park narodowy w Polsce!

Jak zwiedzać Roztocze? Świetnym pomysłem będzie wypożyczenie roweru i wyruszenie Centralnym Szlakiem Rowerowym Roztocza. Dla tych, którzy wolą piesze wędrówki czy coraz popularniejszy nordic walking dedykowany jest Centralny Szlak Pieszy Roztocza.

Zamość

Po długim spacerze roztoczańskimi szlakami, warto wstąpić do Zamościa, który stanowi najważniejszy ośrodek kulturalny województwa. Zamość nazywany jest często „perłą renesansu” czy „Padwą północy”, a to wszystko dzięki niezwykłej zabudowie Starego Miasta, która została stworzona przez architekta Bernardo Morando. Jego inspiracją była koncepcja antropomorficzna, chciał stworzyć miasto idealne. Dzięki niezwykłej renesansowej zabudowie Stare Miasto wpisano na prestiżową listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Dlatego warto poświęcić chociaż chwilę, aby odwiedzić Stare Miasto i napić się kawy lub lampki pysznego lokalnego wina.

Lokalna kuchnia

Województwo lubelskie warto odwiedzić również ze względów kulinarnych, kuchnia regionalna jest naprawdę przepyszna. Przybywszy na Lubelszczyznę, koniecznie spróbujcie pysznych cebularzy, które wpisano na listę produktów tradycyjnych. Cebularz to pyszny pszenny placek pokryty cebulą pokrojoną w drobną kostkę. Czego jeszcze warto spróbować, będąc na Lubelszczyźnie? Koniecznie spróbujcie pierogów
z bobrem (czyli bobem, chociaż ostrzegamy, że nazywanie ich „pierogi z bobrem” zastrzeżona jest dla miejscowej społeczności), które są jedną z flagowych potraw ziemi lubelskiej, a słynie z nich wieś Karczmiska. Koniecznie spróbujcie też takich potraw, jak flaki po zamojsku, formak lubelski czy pieróg biłgorajski.

Królestwo winnic

Roztocze to jeden z najcieplejszych regionów Polski, który dzięki swojemu położeniu stwarza świetne warunki dla winnic oraz uprawy owoców. Dlatego warto w programie zwiedzania uwzględnić malowniczy szlak roztoczańskich winnic, który jest istnym rajem dla miłośników enoturystyki i nie tylko. Odwiedzenie lokalnych winnic to również świetna okazja, aby spróbować pysznych regionalnych win, pospacerować w otoczeniu niezwykłej przyrody czy dowiedzieć się więcej o tym, jak powstaje wino. Co więcej, winnice są rozłożone wśród roztoczańskich wzgórz, co dodaje im jeszcze więcej uroku!

wróć do listy artykułów

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

kulinaria

KULINARIA

Sernik jagodowo-kokosowy

Sernik z sezonowymi owocami! Spróbujcie nowego przepisu od naszego szefa kuchni Marcina Sikory na sernik z jagodami na cieście kokosowym!

Czytaj więcej
kulinaria

TURYSTYKA

Dookoła świata winiarskich festiwali

Wyrusz w niezapomnianą podróż po festiwalach winiarskich! Świętuj z lampką wina w różnych zakątkach świata, ale przede wszystkim na nadchodzącym festiwalu Zamojskie Winogranie!

Czytaj więcej
kulinaria

KULINARIA

Pierogi z bobem w cieście lubczykowym

W sezonie na bób przedstawiamy kolejną propozycję od naszego szefa kuchni Marcina Sikory. Sprawdźcie przepis na pierogi z nietypowym farszem! Najlepiej smakuje w towarzystwie wina Lekka Czarna Porzeczka.

Czytaj więcej
Czarna porzeczka

AMBRA BRANDS Sp. z o.o.

ul. Puławska 336
02-819 Warszawa

tel. +48 22 566 33 00
fax +48 22 566 33 03

NAPISZ DO NAS

kontakt@winiarniazamojska.pl

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka AMBRA BRANDS Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 336 wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000759267. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, w celu przyjęcia zapytania kontaktowego, jego rozpatrzenia oraz udzielenia odpowiedzi. Odbiorcami Twoich danych osobowych mogą być podmioty współpracujące z administratorem w zakresie niezbędnym do obsługi zapytania. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny dla celów udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Dane osobowe nie będą podlegały profilowaniu. Przysługuje Ci prawo do: (a) dostępu do treści swoich danych osobowych, (b) sprostowania danych osobowych, (c) usunięcia danych osobowych, (d) ograniczenia przetwarzania danych osobowych, (e) przenoszenia swoich danych osobowych oraz (f) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przesłania zapytania i udzielenia odpowiedzi.