Winiarnia Zamojska

Twaróg roztoczański

Czas przygotowania: około 30 minut
Poziom trudności: łatwy
Potrzebny sprzęt: miskę, łyżki, deskę , pergamin

Składniki:

 • 0,7 kg półtłustego, białego twarogu
 • ½ łyżeczki suszonego lubczyku
 • ½ łyżeczki majeranku suszonego
 • ½ łyżeczki pieprzu ziołowego
 • ½ łyżeczki soli
 • ½ łyżeczki kminku mielonego
 • ½ łyżeczki kminku całego

Sposób przygotowania:

 1. Ser pokrusz do miski, następnie dodaj zioła oraz przyprawy i wszystko dokładnie wymieszaj.
 2. Zwilż ręce w wodzie i uformuj ser w krążki.
 3. Jeśli chcesz ser podać z barszczem białym, to najlepiej przygotuj go tydzień wcześniej i zwiń w gazę lub pergamin, a następnie pozostaw do wysuszenia.
 4. Jeśli chcesz twaróg roztoczański podać na kanapkach, to uformowane krążki obtocz w takich przyprawkach, jak: pieprz cytrynowy, słodka papryka, suszona cebula czy majeranek.
 5. Przygotowany ser przechowuj w lodówce.
Autor: Marcin Sikora

wróć do listy artykułów

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

kulinaria

KULINARIA

Sernik jagodowo-kokosowy

Sernik z sezonowymi owocami! Spróbujcie nowego przepisu od naszego szefa kuchni Marcina Sikory na sernik z jagodami na cieście kokosowym!

Czytaj więcej
kulinaria

TURYSTYKA

Dookoła świata winiarskich festiwali

Wyrusz w niezapomnianą podróż po festiwalach winiarskich! Świętuj z lampką wina w różnych zakątkach świata, ale przede wszystkim na nadchodzącym festiwalu Zamojskie Winogranie!

Czytaj więcej
kulinaria

KULINARIA

Pierogi z bobem w cieście lubczykowym

W sezonie na bób przedstawiamy kolejną propozycję od naszego szefa kuchni Marcina Sikory. Sprawdźcie przepis na pierogi z nietypowym farszem! Najlepiej smakuje w towarzystwie wina Lekka Czarna Porzeczka.

Czytaj więcej
Czarna porzeczka

AMBRA BRANDS Sp. z o.o.

ul. Puławska 336
02-819 Warszawa

tel. +48 22 566 33 00
fax +48 22 566 33 03

NAPISZ DO NAS

kontakt@winiarniazamojska.pl

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka AMBRA BRANDS Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 336 wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000759267. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, w celu przyjęcia zapytania kontaktowego, jego rozpatrzenia oraz udzielenia odpowiedzi. Odbiorcami Twoich danych osobowych mogą być podmioty współpracujące z administratorem w zakresie niezbędnym do obsługi zapytania. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny dla celów udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Dane osobowe nie będą podlegały profilowaniu. Przysługuje Ci prawo do: (a) dostępu do treści swoich danych osobowych, (b) sprostowania danych osobowych, (c) usunięcia danych osobowych, (d) ograniczenia przetwarzania danych osobowych, (e) przenoszenia swoich danych osobowych oraz (f) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przesłania zapytania i udzielenia odpowiedzi.