Winiarnia Zamojska

Co zobaczyć w Roztoczańskim Parku Narodowym?

Jeśli masz dość miejskiego zgiełku, chcesz odetchnąć świeżym powietrzem, poobcować trochę z naturą, to wszystko wskazuje na to, że wakacje w Roztoczańskim Parku Narodowym świetnie Ci zrobią.  Przygotowaliśmy 5 powodów, dla których warto odwiedzić to urokliwe miejsce.

Rezerwatem Biosfery UNESCO!

Według definicji rezerwatem biosfery jest chronione miejsce, które zawiera istotne zasoby przyrodnicze, a jego naczelnym zadaniem jest promowanie oraz pokazywanie zrównoważonego związku biosfery i człowieka. Każdy rezerwat biosfery charakteryzuje się zróżnicowanymi ekosystemami i zawiera reprezentatywne ekosystemy dla danego państwa. Roztoczański Park Narodowy jest częścią Transgranicznego Rezerwatu Biosfery Roztocze. 

Wyrusz Szlakiem Szumów

Szlak szumów uznawany jest często za jeden z najniezwyklejszych i najbardziej widokowych roztoczańskich szlaków. Jedną z największych atrakcji znajdziemy Nad Tanwią, a mowa tu o rzędzie progów, które tworzą niezwykłe wodospady, których szum słychać z dala, stąd nazywane są szumami lub szypotami.  Tanew jest uznawana za jedną z najczystszych rzek Roztocza.

Zwierzyniec

Planując zwiedzanie nie można pominąć również wizyty w Zwierzyńcu i zwiedzenia urokliwego kościółka na wodzie, który został ufundowany przez Tomasza Antoniego oraz Teresę Anielę Zamoyskich i wybudowany w latach 1741-47.  Jeśli pogoda dopisze, to warto również zdecydować się na spływ kajakowy po Tanwi i Wieprzu lub wybrać się nad Stawy Echo, które będą wymarzoną destynacją w upalny dzień.

Koniki polskie

Nie bez powodu koniki polskie są symbolem Roztoczańskiego Parku Narodowego. W 1983 roku na terenie parku powstała hodowla koników, która nazwana została „Ostoją”. Głównym zadaniem hodowli jest dbanie o to, aby zwierzęta przebywały w warunkach, które będą zbliżone do warunków naturalnych. Ingerencja człowieka ogranicza się tu do koniecznego minimum.

Rowerowym szlakiem

Lubisz jeździć rowerem? Jeśli tak, to jesteśmy pewni, że Roztocze skradnie Twoje serce raz na zawsze! Nie bez powodu ten region uznawany jest za jedno z najlepszych miejsc do rowerowych wycieczek. Ukłonem dla miłośników dwóch kółek jest Roztoczański Szlak Rowerowy, który prowadzi przez lasy, pola i piękne, klimatyczne mieściny. Uwzględnia on również kluczowe miejscowości turystyczne, a sama trasa sprawdzi się również dla tych mniej zaawansowanych rowerzystów.

wróć do listy artykułów

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

kulinaria

KULINARIA

Sernik jagodowo-kokosowy

Sernik z sezonowymi owocami! Spróbujcie nowego przepisu od naszego szefa kuchni Marcina Sikory na sernik z jagodami na cieście kokosowym!

Czytaj więcej
kulinaria

TURYSTYKA

Dookoła świata winiarskich festiwali

Wyrusz w niezapomnianą podróż po festiwalach winiarskich! Świętuj z lampką wina w różnych zakątkach świata, ale przede wszystkim na nadchodzącym festiwalu Zamojskie Winogranie!

Czytaj więcej
kulinaria

KULINARIA

Pierogi z bobem w cieście lubczykowym

W sezonie na bób przedstawiamy kolejną propozycję od naszego szefa kuchni Marcina Sikory. Sprawdźcie przepis na pierogi z nietypowym farszem! Najlepiej smakuje w towarzystwie wina Lekka Czarna Porzeczka.

Czytaj więcej
Czarna porzeczka

AMBRA BRANDS Sp. z o.o.

ul. Puławska 336
02-819 Warszawa

tel. +48 22 566 33 00
fax +48 22 566 33 03

NAPISZ DO NAS

kontakt@winiarniazamojska.pl

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka AMBRA BRANDS Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 336 wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000759267. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, w celu przyjęcia zapytania kontaktowego, jego rozpatrzenia oraz udzielenia odpowiedzi. Odbiorcami Twoich danych osobowych mogą być podmioty współpracujące z administratorem w zakresie niezbędnym do obsługi zapytania. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny dla celów udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Dane osobowe nie będą podlegały profilowaniu. Przysługuje Ci prawo do: (a) dostępu do treści swoich danych osobowych, (b) sprostowania danych osobowych, (c) usunięcia danych osobowych, (d) ograniczenia przetwarzania danych osobowych, (e) przenoszenia swoich danych osobowych oraz (f) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przesłania zapytania i udzielenia odpowiedzi.