Winiarnia Zamojska

Winiarstwo szansą rozwoju lubelskiej wsi – relacja ze szkolenia

W dniach 29-30 października 2022 odbyło się szkolenie „Uprawa winorośli i produkcja wina-bieżące trendy, szanse i nowa rzeczywistość prawna” w ramach operacji pn. „Winiarstwo szansą rozwoju lubelskiej wsi” realizowana przez Fundację „Winiarnie Zamojskie” w partnerstwie z Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Lokalną Grupą Działania na Rzecz Rozwoju Gmin Powiatu Lubelskiego „Kraina wokół Lublina” oraz Winnicą Wieczorków Paweł Wieczorek.

W ramach szkolenia wykładowcy-eksperci w zakresie enologii i marketingu omówili szereg ciekawych tematów tj.:

  • prawne aspekty uprawy winorośli i produkcji wina, ze szczególnym uwzględnieniem ostatnich zmian w prawie polskim i europejskim,
  • wybrane zagadnienia zrównoważonej i organicznej uprawy oraz ochrony winorośli,
  • kryteria jakości win ekologicznych i naturalnych,
  • wybór lokalizacji winnicy oraz dobór odmian winorośli dla upraw zrównoważonych i organicznych,
  • zrównoważona produkcja wina,
  • marketing produktów winiarskich.

Dodatkowo uczestnicy mieli okazję komentowanej degustacji i oceny win ekologicznych oraz naturalnych razem z ekspertami. W ramach szkolenia odbyła się również wizyta w Winnicy Sanna (Nizio Naturals), gdzie właściciel Karol Nizio oprowadził uczestników po winnicy. Następnie odbyła się wizyta w winiarni wraz z degustacją win i przystawek produkowanych na terenie winnicy.

Projekt był realizowany w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Plan Operacyjny na lata 2022-2023.

Głównym celem operacji było podniesienie poziomu wiedzy i wymiana doświadczeń w zakresie nowych kierunków rozwoju obszarów wiejskich.

Udział w szkoleniu wpłynął na podniesienie wiedzy u 15 uczestników szkolenia z województwa lubelskiego z zakresu techniki produkcji wina i aktualnych rozwiązań w branży winiarskiej, która wpływa na konkurencyjność obszarów wiejskich i wspiera rozwój lokalnej gospodarki.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego dnia:

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Operacja opracowana przez Fundację „Winiarnie Zamojskie”

Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich

Zarejestruj się na stronie www.ksow.pl

wróć do listy artykułów

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

kulinaria

KULINARIA

Sernik jagodowo-kokosowy

Sernik z sezonowymi owocami! Spróbujcie nowego przepisu od naszego szefa kuchni Marcina Sikory na sernik z jagodami na cieście kokosowym!

Czytaj więcej
kulinaria

TURYSTYKA

Dookoła świata winiarskich festiwali

Wyrusz w niezapomnianą podróż po festiwalach winiarskich! Świętuj z lampką wina w różnych zakątkach świata, ale przede wszystkim na nadchodzącym festiwalu Zamojskie Winogranie!

Czytaj więcej
kulinaria

KULINARIA

Pierogi z bobem w cieście lubczykowym

W sezonie na bób przedstawiamy kolejną propozycję od naszego szefa kuchni Marcina Sikory. Sprawdźcie przepis na pierogi z nietypowym farszem! Najlepiej smakuje w towarzystwie wina Lekka Czarna Porzeczka.

Czytaj więcej
Czarna porzeczka

AMBRA BRANDS Sp. z o.o.

ul. Puławska 336
02-819 Warszawa

tel. +48 22 566 33 00
fax +48 22 566 33 03

NAPISZ DO NAS

kontakt@winiarniazamojska.pl

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka AMBRA BRANDS Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 336 wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000759267. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, w celu przyjęcia zapytania kontaktowego, jego rozpatrzenia oraz udzielenia odpowiedzi. Odbiorcami Twoich danych osobowych mogą być podmioty współpracujące z administratorem w zakresie niezbędnym do obsługi zapytania. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny dla celów udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Dane osobowe nie będą podlegały profilowaniu. Przysługuje Ci prawo do: (a) dostępu do treści swoich danych osobowych, (b) sprostowania danych osobowych, (c) usunięcia danych osobowych, (d) ograniczenia przetwarzania danych osobowych, (e) przenoszenia swoich danych osobowych oraz (f) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przesłania zapytania i udzielenia odpowiedzi.