Winiarnia Zamojska

złoty medal, wina czerwone:
WINO MARKOWE Z WIŚNI, wino wytrawne

WINNICA LUBELSKA - GRZEGORZ HOJNACKI

Na GRAN PRIX Festiwalu w Poszukiwaniu Prawdziwego Smaku w Zamościu 13 sierpnia wyłoniliśmy zwycięzcę na najlepsze wino czerwone z regionu Roztocza (rocznik 2021).

Złoty medal otrzymało – WINO MARKOWE Z WIŚNI – Winnica Lubelska!

Wino wiśniowe wytrawne z najlepszych owoców z lubelskich sadów. Odmiana wiśni Łutówka zapewnia winom bogaty aromat: wino pachnie słodkimi czereśniami, jeżynami i czarnym bzem, z delikatną pestkowo-migdałową nutą. Co jest wyjątkowe jest to odmiana stworzona, wykreowana w Polsce.

Wiśnie do stworzenia tego wina są zbierane na początku sierpnia, a sam proces produkcji jest bardzo podobny do wina gronowego. Technologia jest taka jak przy produkcji win białych, ale temperatura taka jak przy winach czerwonych, czyli w granicach 25-28 stopni.

Zwycięskie Wino Markowe Z Wiśni leżakowało 6 miesięcy w beczce z dębu francuskiego.

Najlepiej łączyć je z potrawami mięsnymi np. z wołowiny jak również z kaczką, długo dojrzewającymi serami.

Zwycięskie wino można nabyć na terenie całego kraju w specjalistycznych sklepach z alkoholem.

Cena za butelkę to ok. 49-53 zł.

wróć do listy artykułów

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

kulinaria

KULINARIA

Sernik jagodowo-kokosowy

Sernik z sezonowymi owocami! Spróbujcie nowego przepisu od naszego szefa kuchni Marcina Sikory na sernik z jagodami na cieście kokosowym!

Czytaj więcej
kulinaria

TURYSTYKA

Dookoła świata winiarskich festiwali

Wyrusz w niezapomnianą podróż po festiwalach winiarskich! Świętuj z lampką wina w różnych zakątkach świata, ale przede wszystkim na nadchodzącym festiwalu Zamojskie Winogranie!

Czytaj więcej
kulinaria

KULINARIA

Pierogi z bobem w cieście lubczykowym

W sezonie na bób przedstawiamy kolejną propozycję od naszego szefa kuchni Marcina Sikory. Sprawdźcie przepis na pierogi z nietypowym farszem! Najlepiej smakuje w towarzystwie wina Lekka Czarna Porzeczka.

Czytaj więcej
Czarna porzeczka

AMBRA BRANDS Sp. z o.o.

ul. Puławska 336
02-819 Warszawa

tel. +48 22 566 33 00
fax +48 22 566 33 03

NAPISZ DO NAS

kontakt@winiarniazamojska.pl

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka AMBRA BRANDS Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 336 wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000759267. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, w celu przyjęcia zapytania kontaktowego, jego rozpatrzenia oraz udzielenia odpowiedzi. Odbiorcami Twoich danych osobowych mogą być podmioty współpracujące z administratorem w zakresie niezbędnym do obsługi zapytania. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny dla celów udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Dane osobowe nie będą podlegały profilowaniu. Przysługuje Ci prawo do: (a) dostępu do treści swoich danych osobowych, (b) sprostowania danych osobowych, (c) usunięcia danych osobowych, (d) ograniczenia przetwarzania danych osobowych, (e) przenoszenia swoich danych osobowych oraz (f) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przesłania zapytania i udzielenia odpowiedzi.