Winiarnia Zamojska

ZŁOTY MEDAL, WINA RÓŻOWE:
Wino różowe półwytrawne Rosemary

WINNICA MICKIEWICZ – MACIEJ MICKIEWICZ

Przedstawiamy kolejne złoto na podium Festiwalu W Poszukiwaniu Prawdziwego Smaku 2022 - tym razem w kategorii win różowych!

Wino różowe, półwytrawne Rosemary zostało wyprodukowane ze szczepu czerwonego, pochodzącego z Austrii o nazwie Zweigelt. Owoce tego czerwonego szczepu, dające również doskonałe wina czerwone, zbierane były w połowie października. Po odszypułkowaniu miazga "wylądowała" w otwartej kadzi i natychmiast po tym procesie za pomocą dużego sita część soku została odciągnięta do zbiornika fermentacyjnego. Sok ten na tyle krótko był w kontakcie ze skórkami, że zabarwił się delikatnie - dając łososiowe wino różowe. Pozostałe w kadzi owoce dały wino czerwone. Metoda ta zwie się "upuszczeniem krwi".

Wina różowe, tak jak wina białe (prawie większość) najlepsze są w dwu pierwszych latach i nie wymagają długiego leżakowania, najlepsze są jako młode wina. Win rose nie leżakuje się w beczkach, dojrzewają w stali nierdzewnej.

Rosemary doskonała jest solo, jako tarasowy partner ciepłego popołudnia, sprawdzi się również z owocami morza oraz z wszelkim sałatkami.

Wino to dostępne jest w Winnicy Mickiewicz oraz w najlepszych lokalnych restauracjach i sklepach branżowych. Cena to 60 zł.

wróć do listy artykułów

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

kulinaria

KULINARIA

Sernik jagodowo-kokosowy

Sernik z sezonowymi owocami! Spróbujcie nowego przepisu od naszego szefa kuchni Marcina Sikory na sernik z jagodami na cieście kokosowym!

Czytaj więcej
kulinaria

TURYSTYKA

Dookoła świata winiarskich festiwali

Wyrusz w niezapomnianą podróż po festiwalach winiarskich! Świętuj z lampką wina w różnych zakątkach świata, ale przede wszystkim na nadchodzącym festiwalu Zamojskie Winogranie!

Czytaj więcej
kulinaria

KULINARIA

Pierogi z bobem w cieście lubczykowym

W sezonie na bób przedstawiamy kolejną propozycję od naszego szefa kuchni Marcina Sikory. Sprawdźcie przepis na pierogi z nietypowym farszem! Najlepiej smakuje w towarzystwie wina Lekka Czarna Porzeczka.

Czytaj więcej
Czarna porzeczka

AMBRA BRANDS Sp. z o.o.

ul. Puławska 336
02-819 Warszawa

tel. +48 22 566 33 00
fax +48 22 566 33 03

NAPISZ DO NAS

kontakt@winiarniazamojska.pl

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka AMBRA BRANDS Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 336 wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000759267. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, w celu przyjęcia zapytania kontaktowego, jego rozpatrzenia oraz udzielenia odpowiedzi. Odbiorcami Twoich danych osobowych mogą być podmioty współpracujące z administratorem w zakresie niezbędnym do obsługi zapytania. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny dla celów udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Dane osobowe nie będą podlegały profilowaniu. Przysługuje Ci prawo do: (a) dostępu do treści swoich danych osobowych, (b) sprostowania danych osobowych, (c) usunięcia danych osobowych, (d) ograniczenia przetwarzania danych osobowych, (e) przenoszenia swoich danych osobowych oraz (f) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przesłania zapytania i udzielenia odpowiedzi.