Winiarnia Zamojska

ZŁOTY MEDAL WINA MUSUJĄCE:
wino musujące Zweigelt Rose 2021

WINNICA LIPOWIEC – LESZEK POPKO

Prezentujemy już ostatnie złoto na podium Festiwalu w Poszukiwaniu Prawdziwego Smaku w Zamościu!

Wino powstało ze szczepu Zweigelt. Jest to austriacki szczep z grupy vitis vinifera (winorośl szlachetna). Jest to odmiana dająca aromatyczne wina z małą ilością garbników i miękkimi taninami. Nadaje się zarówno do produkcji win czerwonych dojrzewających w beczkach jak i lekkich win różowych.

Owoce były zbierane w październiku 2021. Po zbiorze trafiły do odszypułkowarki, a następnie poddano je kilkugodzinnej maceracji aby wydobyć ze skórek różowy kolor. Po maceracji nastąpiło tłoczenie moszczu i dwutygodniowa fermentacja w niskiej temperaturze. Następnie wino dojrzewało w zbiornikach ze stali nierdzewnej przez 2 miesiące. Później trafiło do butelek przeznaczonych do produkcji win musujących. Do każdej butelki dodano specjalny likier i porcję drożdży, które zainicjowały kolejną fermentację (w butelce). Wino w butelkach dojrzewało przez 7 miesięcy. Po tym czasie przeprowadzony został proces leżakowania.

Wino dojrzewa 2 miesiące w stali nierdzewnej, a następnie 7 miesięcy w butelce (na osadzie). Po usunięciu osadu i finalnym zamknięciu, zanim butelki trafią do sprzedaży, odkładane są na kolejne 6 miesięcy.

Zweigelt Rose 2021 jest idealne do spożywania z wieloma potrawami np. z owocami morza oraz samodzielnie.

Wino jest dostępne wyłącznie w Winnicy Lipowiec w cenie 150 zł za butelkę.

wróć do listy artykułów

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

kulinaria

KULINARIA

Sernik jagodowo-kokosowy

Sernik z sezonowymi owocami! Spróbujcie nowego przepisu od naszego szefa kuchni Marcina Sikory na sernik z jagodami na cieście kokosowym!

Czytaj więcej
kulinaria

TURYSTYKA

Dookoła świata winiarskich festiwali

Wyrusz w niezapomnianą podróż po festiwalach winiarskich! Świętuj z lampką wina w różnych zakątkach świata, ale przede wszystkim na nadchodzącym festiwalu Zamojskie Winogranie!

Czytaj więcej
kulinaria

KULINARIA

Pierogi z bobem w cieście lubczykowym

W sezonie na bób przedstawiamy kolejną propozycję od naszego szefa kuchni Marcina Sikory. Sprawdźcie przepis na pierogi z nietypowym farszem! Najlepiej smakuje w towarzystwie wina Lekka Czarna Porzeczka.

Czytaj więcej
Czarna porzeczka

AMBRA BRANDS Sp. z o.o.

ul. Puławska 336
02-819 Warszawa

tel. +48 22 566 33 00
fax +48 22 566 33 03

NAPISZ DO NAS

kontakt@winiarniazamojska.pl

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka AMBRA BRANDS Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 336 wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000759267. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, w celu przyjęcia zapytania kontaktowego, jego rozpatrzenia oraz udzielenia odpowiedzi. Odbiorcami Twoich danych osobowych mogą być podmioty współpracujące z administratorem w zakresie niezbędnym do obsługi zapytania. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny dla celów udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Dane osobowe nie będą podlegały profilowaniu. Przysługuje Ci prawo do: (a) dostępu do treści swoich danych osobowych, (b) sprostowania danych osobowych, (c) usunięcia danych osobowych, (d) ograniczenia przetwarzania danych osobowych, (e) przenoszenia swoich danych osobowych oraz (f) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przesłania zapytania i udzielenia odpowiedzi.