Winiarnia Zamojska

SREBRNY MEDAL
Wino: czerwone, różowe, musujące

Na tegorocznym Festiwalu w Poszukiwaniu Prawdziwego Smaku wyłoniliśmy również SREBRO! Sprawdźcie jakie wina nagrodzone zostały srebrnym medalem.

WINA CZERWONE:
WINNICA ZAMOJSKA – ARTUR PODHAJNY

Regent 2019, wino czerwone wytrawne

Wino powstałe z doskonałego, późno dojrzewającego szczepu Regent. Wino pełne harmonii, łączy w sobie subtelną taninę i wyrazistą kwasowość, a całość doznania zamyka przyjemny i wyważony finisz. Winogrona zbierane były na przełomie września i października. Samo wino dojrzewało przez 18 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego, czemu zawdzięcza niezwykłą dojrzałość charakteru i rozwiniętych w ten sposób aromatów. Generalnie wina czerwone leżakowane są w beczkach z dębu francuskiego lub amerykańskiego, czasami niektóre odmiany są również blendowane.

Regent wspaniale sprawdzi się w towarzystwie dań opartych na czerwonych mięsie, ciężkich sosów i przy desce dojrzałych serów.

Wino Regent 2019 można kupić między innymi w sklepach Centrum Wina.

WINA MUSUJĄCE:
WINNICA DWÓR SANNA - NIZIO NATURALS

Johanniter 2018

Johanniter 2018, wino musujące wytrawne wyprodukowane zostało ze szczepu Johanniter pochodzenia niemieckiego, będący hybrydą gatunkową powstałą w wyniku krzyżówki Rieslinga i Freiburga. Dyskretnie owocowe, dobrze zrównoważone.

Stworzone metodą tradycyjną właściwa dla produkcji szampańskiej charakterystycznej dla win musujących. Zbiór winogron odbył się w połowie września i od razu zrobiony został nastaw. Następny etap fermentacji odbył się wiosną kolejnego roku Wino leżakowało na osadzie drożdżowym przez 3 lata. Wino leżakowało w zbiorniku ze stali nierdzewnej rok, następnie 3 lata w butelce. Charakteryzuje się wyjątkowym aromatem jabłkowym, cytrusowym i drożdżowo-chlebowym. W nosie pełne, świeże, delikatnie mineralne. Bardzo orzeźwiające, o podwyższonej kwasowości. To wino świetnie sprawdzi się jako aperitif oraz w połączeniu z daniami rybnymi np. pstrągiem. Będzie też niezwykłym dodatkiem do placków z kiszonej kapusty.

Johanniter 2018 jest do nabycia wyłącznie w Winnicy Dwór Sanna w cenie 140 zł za butelkę.

WINA RÓŻOWE:
WINNICA GRONOWSKICH – RYSZARD GRONOWSKI

wino Rose półwytrawne z rocznika 2021

Wino powstało, że szczepu Cabernet Cantor. Szczep ten jest gatunkiem hybrydowym, krzyżówką dość popularnego szczepu Soalris i szczepu Seibel.

Charakteryzuje się dużą odpornością na choroby i gotowością do zbiorów w naszej Winnicy w pierwszej połowie października. Grona są niebieskie, kiście winogron duże, ale luźne.

Grona na to wino Rose, zbieraliśmy podczas Winobrania 2021. Proces winifikacji tego wina w przybliżeniu składa się z kilku kroków, a na każdym z nich przeprowadzana jest kontrola jakości. Podczas zbiorów wybierane są tylko zdrowe i dojrzałe grona, spełniające oczekiwania jakościowe. Wino leżakowało w zbiornikach ze stali nierdzewnej przez około 5 miesięcy, następnie w butelkach ok. 2 miesiące.

W Winnicy Gronowskich w beczkach głównie leżakują wina czerwone.

Wino Rose rocznik 2021 charakteryzuje się armatami czerwonych owoców, głównie malina, czerwona porzeczka, nieco truskawki. Delikatna kwasowość zrównoważona jest odrobiną cukru resztkowego. Dobrze schłodzone wino idealnie nadaje się jako aperitif lub do delektowania się nim solo. Jeśli chodzi food&wine pairing dla tego wina, to warto podać je do spaghetti i pizzy. Ciekawe jest też połączenie z sałatkami i warzywami.

Wino można kupić w Winnicy Gronowscy. Dostępne też jest w specjalistycznych sklepach w winami, np. w Zamościu (m.in. sklep patronacki Winiarni Zamojskiej), Lublinie (sklep 2Bratanki, Sklep & Wine Bar GRONO), Warszawie (np. sieć sklepów 'Białe czy Czerwone'), Gliwicach.

Cena za butelkę to około 60 zł.

wróć do listy artykułów

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

kulinaria

KULINARIA

Sernik jagodowo-kokosowy

Sernik z sezonowymi owocami! Spróbujcie nowego przepisu od naszego szefa kuchni Marcina Sikory na sernik z jagodami na cieście kokosowym!

Czytaj więcej
kulinaria

TURYSTYKA

Dookoła świata winiarskich festiwali

Wyrusz w niezapomnianą podróż po festiwalach winiarskich! Świętuj z lampką wina w różnych zakątkach świata, ale przede wszystkim na nadchodzącym festiwalu Zamojskie Winogranie!

Czytaj więcej
kulinaria

KULINARIA

Pierogi z bobem w cieście lubczykowym

W sezonie na bób przedstawiamy kolejną propozycję od naszego szefa kuchni Marcina Sikory. Sprawdźcie przepis na pierogi z nietypowym farszem! Najlepiej smakuje w towarzystwie wina Lekka Czarna Porzeczka.

Czytaj więcej
Czarna porzeczka

AMBRA BRANDS Sp. z o.o.

ul. Puławska 336
02-819 Warszawa

tel. +48 22 566 33 00
fax +48 22 566 33 03

NAPISZ DO NAS

kontakt@winiarniazamojska.pl

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka AMBRA BRANDS Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 336 wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000759267. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, w celu przyjęcia zapytania kontaktowego, jego rozpatrzenia oraz udzielenia odpowiedzi. Odbiorcami Twoich danych osobowych mogą być podmioty współpracujące z administratorem w zakresie niezbędnym do obsługi zapytania. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny dla celów udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Dane osobowe nie będą podlegały profilowaniu. Przysługuje Ci prawo do: (a) dostępu do treści swoich danych osobowych, (b) sprostowania danych osobowych, (c) usunięcia danych osobowych, (d) ograniczenia przetwarzania danych osobowych, (e) przenoszenia swoich danych osobowych oraz (f) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przesłania zapytania i udzielenia odpowiedzi.