Winiarnia Zamojska

GRAND PRIX: Johanniter 2021, wino gronowe, białe wytrawne.
Winnica Zamojska – Artur Podhajny

W tegorocznym Festiwalu w Poszukiwaniu Prawdziwego Smaku w Zamościu sommelierzy, m. in Wiesław Wysokiński, podczas degustacji „w ciemno” wyłonili zwycięzców na najlepsze wino czerwone, białe i różowe z regionu Roztocza, a na koniec z wszystkich win, wybrali GRAN PRIX – najlepsze wino regionu rocznik 2021.

Z radością przedstawiamy zwycięzcę - Johanniter 2021!

Johanniter 2021 wyprodukowany został ze szczepu o tej samej nazwie. Jest to odmiana winorośli spokrewniona z rieslingiem. Złocista barwa, intensywne aromaty, orzeźwia dobrze zbalansowaną kwasowością. Szczep Johanniter jest odmianą średnio późną, zbiory mają miejsce w połowie października, a nastawy robione są natychmiast po zbiorze. Fermentowane odbywa się w kontrolowanej temperaturze. Dbamy bardzo, aby była ona była jak najniższa, a cały proces nie ulegał przerwaniu. To gwarancja zachowania pełnej gamy aromatycznej.

Białe wina nie wymagają długiego leżakowania, trafiają do sprzedaży w okolicach mniej więcej połowy roku tj. czerwiec - lipiec. Dzięki temu jest to wino świeże, pachnące i owocowe, dające ogromną przyjemność degustowania, a na tym najbardziej nam zależy. Jak wszystkie białe wina również Johanniter był robiony w zbiorniku ze stali nierdzewnej.

Wino Johanniter świetnie sprawdza się serwowane jako aperitif czy w połączeniu z rybami i owocami morza. Im wino jest bardziej wytrawne, kwasowe tym lepiej pasuje do tłustszych potraw. Johanniter idealnie współgra z właśnie z tłustymi wędzonymi rybami.

wróć do listy artykułów

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

kulinaria

KULINARIA

Zupa krem z pieczonego czosnku i ziemniaków i wina lodowego

Czosnek pełni funkcję „naturalnego antybiotyku”. Chcesz wiedzieć jak można go smacznie przyrządzić? Zachęcamy do wypróbowania przepisu naszego szefa kuchni – Marcina Sikory!

Czytaj więcej
kulinaria

KOMPENDIUM

SREBRNY MEDAL
Wino: czerwone, różowe, musujące

Na tegorocznym Festiwalu w Poszukiwaniu Prawdziwego Smaku wyłoniliśmy również SREBRO! Sprawdźcie jakie wina nagrodzone zostały srebrnym medalem.

Czytaj więcej
kulinaria

KOMPENDIUM

ZŁOTY MEDAL WINA MUSUJĄCE: wino musujące Zweigelt Rose 2021
WINNICA LIPOWIEC – LESZEK POPKO

Prezentujemy już ostatnie złoto na podium Festiwalu w Poszukiwaniu Prawdziwego Smaku 2022 w Zamościu! Przeczytaj artykuł i dowiedz się jakie wino musujące nagrodziliśmy!

Czytaj więcej
Czarna porzeczka

AMBRA BRANDS Sp. z o.o.

ul. Puławska 336
02-819 Warszawa

tel. +48 22 566 33 00
fax +48 22 566 33 03

NAPISZ DO NAS

kontakt@winiarniazamojska.pl

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka AMBRA BRANDS Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 336 wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000759267. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, w celu przyjęcia zapytania kontaktowego, jego rozpatrzenia oraz udzielenia odpowiedzi. Odbiorcami Twoich danych osobowych mogą być podmioty współpracujące z administratorem w zakresie niezbędnym do obsługi zapytania. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny dla celów udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Dane osobowe nie będą podlegały profilowaniu. Przysługuje Ci prawo do: (a) dostępu do treści swoich danych osobowych, (b) sprostowania danych osobowych, (c) usunięcia danych osobowych, (d) ograniczenia przetwarzania danych osobowych, (e) przenoszenia swoich danych osobowych oraz (f) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przesłania zapytania i udzielenia odpowiedzi.