Winiarnia Zamojska

Kolejna winnica w naszej Fundacji – Winnica Gronowscy!

Winnica Gronowscy została założona w 2008 roku na terenie posiadłości będącej od pokoleń własnością rodziny Gronowskich. Pierwsze nasadzenia dały początek winiarskiej przygodzie, która trwa do dziś. W kolejnych latach stopniowo zwiększano tereny upraw, a wina z rocznika 2015 były pierwszymi, które trafiły do komercyjnej sprzedaży.

Nad uprawą winnicy czuwają trzy pokolenia. Pasja właścicieli, a także słońce, którego na Roztoczu jest wyjątkowo dużo, powodują, że wina są bardzo rześkie i smaczne! Winnica Gronowscy zajmuje obecnie 1,5 ha. Położona jest na skraju Puszczy Solskiej, w miejscowości Łuków. Dawniej miejsce to porastały gęste lasy, od których wzięto nazwę dla produkowanych tu win – lukus po łacinie znaczy ciemny gaj.

Winnica Gronowscy do produkcji swoich win wykorzystuje takie szczepy winogron jak: solaris, muscaris, seyval blanc, hibernal, johanniter, cabernet cortis, cabernet cantor, regent, traminer oraz pinot noir.   

W ofercie znajdują się wina białe: półsłodkie, półwytrawne i wytrawne oraz wytwarzane w 100% z odmiany cabernet cantor wytrawne wino czerwone.

wróć do listy artykułów

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

kulinaria

KULINARIA

Zupa krem z pieczonego czosnku i ziemniaków i wina lodowego

Czosnek pełni funkcję „naturalnego antybiotyku”. Chcesz wiedzieć jak można go smacznie przyrządzić? Zachęcamy do wypróbowania przepisu naszego szefa kuchni – Marcina Sikory!

Czytaj więcej
kulinaria

KOMPENDIUM

SREBRNY MEDAL
Wino: czerwone, różowe, musujące

Na tegorocznym Festiwalu w Poszukiwaniu Prawdziwego Smaku wyłoniliśmy również SREBRO! Sprawdźcie jakie wina nagrodzone zostały srebrnym medalem.

Czytaj więcej
kulinaria

KOMPENDIUM

ZŁOTY MEDAL WINA MUSUJĄCE: wino musujące Zweigelt Rose 2021
WINNICA LIPOWIEC – LESZEK POPKO

Prezentujemy już ostatnie złoto na podium Festiwalu w Poszukiwaniu Prawdziwego Smaku 2022 w Zamościu! Przeczytaj artykuł i dowiedz się jakie wino musujące nagrodziliśmy!

Czytaj więcej
Czarna porzeczka

AMBRA BRANDS Sp. z o.o.

ul. Puławska 336
02-819 Warszawa

tel. +48 22 566 33 00
fax +48 22 566 33 03

NAPISZ DO NAS

kontakt@winiarniazamojska.pl

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka AMBRA BRANDS Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 336 wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000759267. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, w celu przyjęcia zapytania kontaktowego, jego rozpatrzenia oraz udzielenia odpowiedzi. Odbiorcami Twoich danych osobowych mogą być podmioty współpracujące z administratorem w zakresie niezbędnym do obsługi zapytania. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny dla celów udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Dane osobowe nie będą podlegały profilowaniu. Przysługuje Ci prawo do: (a) dostępu do treści swoich danych osobowych, (b) sprostowania danych osobowych, (c) usunięcia danych osobowych, (d) ograniczenia przetwarzania danych osobowych, (e) przenoszenia swoich danych osobowych oraz (f) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przesłania zapytania i udzielenia odpowiedzi.