Winiarnia Zamojska

W NOWYM ROKU BĘDZIEMY ZWIEDZAĆ ZAMOJSZCZYZNĘ!

Podróże to nasza ulubiona kategoria postanowień noworocznych. I pewnie jedna z tych, które dotrzymujemy z przyjemnością.

Obiecujemy sobie, że więcej czasu spędzimy z przyjaciółmi i rodziną, że odkryjemy nowe ulubione miejsca, zrealizujemy dawno planowane weekendowe wypady i wreszcie zrelaksujemy się, zapominając o pracy i obowiązkach. Skąd czerpać inspirację? Jak szukać nowych szlaków? Tworząc listę nieoczywistych atrakcji Zamojszczyzny sprawdziliśmy rekomendacje portali turystycznych, blogerów i podróżników. Tak powstała nasza lista zakątków, które odwiedzimy w 2023 roku.

REZERWAT SZUM - WODOSPADY NA RZECE I LEŚNE JEZIORO

„Zachwycające widoki, szumiące potoki i intrygujące zabytki, a co najważniejsze totalny brak tłumów. Na Roztoczu odpoczniesz, poczujesz zapach natury, no i przy okazji odkryjesz piękne miejsca w Polsce, o których nie miałeś pojęcia” - zachęca do zwiedzania „Plan na wypad”. Podróżnicy i fotografowie Magda i Mateusz podają aż 8 powodów aby przyjechać na Roztocze. Nas zaciekawił pomysł spaceru wokół rezerwatu Szum, gdzie odgłosy szumiących kaskad słychać z każdego zakątka. Kamienna zapora utworzyła tu leśne jezioro, przyroda przypomina bajkowy krajobraz, a las pachnie tak intensywnie, że aż chce się tu zostać na dłużej. Wpisujemy na listę!

W POSZUKIWANIU KONIKA POLSKIEGO

Zwiedzając Roztocze trzeba zobaczyć konika polskiego. Karol Werner, który prowadzi blog „Kołem Się Toczy” podpowiada, że najłatwiej znaleźć go we Floriance: „Koniki polskie są absolutnym fenomenem Roztocza. Są one bezpośrednimi potomkami dzikich koni Tarpanów, które żyły w Polsce jeszcze w XVIII wieku”.

Koniki polskie mieszkają w hodowli rezerwatowej w Roztoczańskim Parku Narodowym „Ostoja”. Mają do dyspozycji: las, łąki, dolinę rzeki Świerszcz oraz trawiaste groble stawów „Echo”. We Floriance zlokalizowana jest hodowla stajenna, która jest uzupełnieniem hodowli rezerwatowej i lokalną atrakcją turystyczną.

PRZEŁĄCZ SIĘ NA TRYB SLOW…

…radzi Mikołaj Cichomski, autor bloga „Życie w podróży”: “Roztocze to region najbardziej nasłoneczniony w Polsce, tzw. słoneczny Biegun Polski. Czyste powietrze jest zasługą olbrzymich kompleksów leśnych i braku przemysłu ciężkiego. Czy można wyobrazić sobie lepszą zachętę do podróży w to miejsce?”.

My posłuchamy jego wskazówek i na Roztocze zabierzemy rowery i kajaki. Odwiedzimy Zwierzyniec i malowniczy kościół pw. św. Jana Nepomucena, potocznie zwany „na wyspie” lub „na wodzie”, a potem wybierzemy się na spływ kajakowy.

W KAMIENNYM KRĘGU

Blog turystyczny „Małe wypady” skutecznie namówił nas do odwiedzenia największego kamieniołomu na Roztoczu Środkowym - Babia Dolina: „Parkujemy tuż przy kamiennej baszcie widokowej znajdującej się na terenie kopalni kruszcu. Po chwili całą paczką forsujemy strome schody i jesteśmy już na szczycie, skąd podziwiamy zielone okolice Józefowa. Kamieniołom jest ogólnodostępny dla turystów, także i my nie odmawiamy sobie krótkiego spaceru po tym geologicznym skansenie…”. Mamy więc plan na kolejny weekend na Roztoczu! Już nie możemy doczekać się przyszłorocznych podróży.

wróć do listy artykułów

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

kulinaria

KULINARIA

Sernik jagodowo-kokosowy

Sernik z sezonowymi owocami! Spróbujcie nowego przepisu od naszego szefa kuchni Marcina Sikory na sernik z jagodami na cieście kokosowym!

Czytaj więcej
kulinaria

TURYSTYKA

Dookoła świata winiarskich festiwali

Wyrusz w niezapomnianą podróż po festiwalach winiarskich! Świętuj z lampką wina w różnych zakątkach świata, ale przede wszystkim na nadchodzącym festiwalu Zamojskie Winogranie!

Czytaj więcej
kulinaria

KULINARIA

Pierogi z bobem w cieście lubczykowym

W sezonie na bób przedstawiamy kolejną propozycję od naszego szefa kuchni Marcina Sikory. Sprawdźcie przepis na pierogi z nietypowym farszem! Najlepiej smakuje w towarzystwie wina Lekka Czarna Porzeczka.

Czytaj więcej
Czarna porzeczka

AMBRA BRANDS Sp. z o.o.

ul. Puławska 336
02-819 Warszawa

tel. +48 22 566 33 00
fax +48 22 566 33 03

NAPISZ DO NAS

kontakt@winiarniazamojska.pl

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka AMBRA BRANDS Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 336 wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000759267. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, w celu przyjęcia zapytania kontaktowego, jego rozpatrzenia oraz udzielenia odpowiedzi. Odbiorcami Twoich danych osobowych mogą być podmioty współpracujące z administratorem w zakresie niezbędnym do obsługi zapytania. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny dla celów udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Dane osobowe nie będą podlegały profilowaniu. Przysługuje Ci prawo do: (a) dostępu do treści swoich danych osobowych, (b) sprostowania danych osobowych, (c) usunięcia danych osobowych, (d) ograniczenia przetwarzania danych osobowych, (e) przenoszenia swoich danych osobowych oraz (f) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przesłania zapytania i udzielenia odpowiedzi.