Winiarnia Zamojska

Babka czekoladowa

Czas przygotowania: około 120 minut
Poziom trudności: łatwy
Potrzebny sprzęt: waga kuchenna, miski, nóż, łyżki, rondelek, forma do pieczenia babki, miarka kuchenna.

Składniki:

 • 2 jajka
 • 2 żółtka
 • 100 g masła
 • 150 g cukru pudru
 • 200 g gorzkiej czekolady
 • 200 ml mleka
 • 420 g mąki pszennej
 • 50 ml rumu lub rumu zapachowego
 • 50 g świeżych drożdży
 • 2 łyżki kakao
 • 100 g pokrojonych w kostkę daktyli
 • 100 g rodzynek

Sposób przygotowania:

 1. Mleko podgrzej do 37 stopni i rozpuść w nim drożdże.
 2. Masło rozpuść ze 100 g gorzkiej czekolady.
 3. Do przestudzonego mleka dodaj jajka, żółtka i ostudzone masło z czekoladą. Wszystko dokładnie wymieszaj.
 4. Mąkę połącz z cukrem pudrem, kakao, a następnie dodaj do mlecznej mieszanki. W kolejnym kroku dodaj rum, rodzynki, a następnie wyrób ciasto ręcznie lub robotem kuchennym.
 5. Gotowe ciasto przełóż do wysmarowanej i posypanej bułką tartą formy do babki na wysokość 3/4. Poczekaj 10-15 minut do wyrośnięcia.
 6. Piecz w rozgrzanym do 160 stopni piekarniku bez funkcji termoobiegu przez około 40-50 minut lub do suchego patyczka.
 7. Gotową babkę udekoruj polewą czekoladową lub lukrem.

Smakuje idealnie z winem czarna porzeczka lub wiśnia z Winiarni Zamojskiej.

czarna porzeczka
wróć do listy artykułów

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

kulinaria

KOMPENDIUM

Wywiad z Leszkiem Kaczorem

"...zdjęcia pozwalają zamrozić w czasie obrazy, których w kolejnych latach nie zobaczymy. To co widzimy i uwieczniamy na zdjęciach teraz w przyszłości już się nie powtórzy. To taka trochę podróż w czasie." - Leszek Kaczor

Czytaj więcej
kulinaria

KULINARIA

Pieczona biała kiełbasa, duszona kapusta w żurku z grzybami, pieczone ziemniaki

Zaskocz gości nietradycyjnym, wielkanocnym żurkiem w nadchodzące Święta! Przedstawiamy nowoczesną propozycję na to świąteczne danie od naszego szefa kuchni - Marcina Sikory. Zachęcamy do spróbowania!

Czytaj więcej
kulinaria

TURYSTYKA

W poszukiwaniu prawdziwego smaku i przygody

Rozpoczynamy nowy miesiąc na szlaku turystycznym! Na wiosenny wypad za miasto przygotowaliśmy 5 propozycji na mapie Lubelszczyzny, które zdecydowanie warto odwiedzić. Zachęcamy do sprawdzenia!

Czytaj więcej
Czarna porzeczka

AMBRA BRANDS Sp. z o.o.

ul. Puławska 336
02-819 Warszawa

tel. +48 22 566 33 00
fax +48 22 566 33 03

NAPISZ DO NAS

kontakt@winiarniazamojska.pl

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka AMBRA BRANDS Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 336 wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000759267. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, w celu przyjęcia zapytania kontaktowego, jego rozpatrzenia oraz udzielenia odpowiedzi. Odbiorcami Twoich danych osobowych mogą być podmioty współpracujące z administratorem w zakresie niezbędnym do obsługi zapytania. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny dla celów udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Dane osobowe nie będą podlegały profilowaniu. Przysługuje Ci prawo do: (a) dostępu do treści swoich danych osobowych, (b) sprostowania danych osobowych, (c) usunięcia danych osobowych, (d) ograniczenia przetwarzania danych osobowych, (e) przenoszenia swoich danych osobowych oraz (f) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przesłania zapytania i udzielenia odpowiedzi.