Winnica Gronowscy została założona w 2008 roku na terenie posiadłości będącej od pokoleń własnością rodziny Gronowskich. Pierwsze nasadzenia dały początek winiarskiej przygodzie, która trwa do dziś. W kolejnych latach stopniowo zwiększano tereny upraw, a wina z rocznika 2015 były pierwszymi, które trafiły do komercyjnej sprzedaży.

Nad uprawą winnicy czuwają trzy pokolenia. Pasja właścicieli, a także słońce, którego na Roztoczu jest wyjątkowo dużo, powodują, że wina są bardzo rześkie i smaczne! Winnica Gronowscy zajmuje obecnie 1,5 ha. Położona jest na skraju Puszczy Solskiej, w miejscowości Łuków. Dawniej miejsce to porastały gęste lasy, od których wzięto nazwę dla produkowanych tu win – lukus po łacinie znaczy ciemny gaj.

Winnica Gronowscy do produkcji swoich win wykorzystuje takie szczepy winogron jak: solaris, muscaris, seyval blanc, hibernal, johanniter, cabernet cortis, cabernet cantor, regent, traminer oraz pinot noir.   

W ofercie znajdują się wina białe: półsłodkie, półwytrawne i wytrawne oraz wytwarzane w 100% z odmiany cabernet cantor wytrawne wino czerwone.

this is font support. Please don’t remove it.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

© 2019 Winiarnia Zamojska All rights reserved