Winnicę Zamojską założył Artur Podhajny w 2011 roku, a jej powierzchnia liczy nieco ponad hektar.  Duży nacisk postawiony jest na jakość produkowanego wina. Wina robione są konsekwentnie, równo i czysto. Spotkacie tu przyjemną dojrzałość, soczystość, a użyte odmiany są naprawdę dobrze zdefiniowane. 

Jakie wina znajdziecie w Winnicy Zamojskiej? Możecie tam liczyć na spotkanie z prawdziwą sprawdzoną polską klasyką. Winnica słynie z: seyval blanc, hibernala, solaris, siberę, johannitera, rondo, regent, cabernet cortis, léon millot, maréchal foch.

Dzięki położeniu w specyficznym ekosystemie Roztocza w Winnicy Zamojskiej uzyskuje się zbiory winogron najlepszej jakości, z których produkuje się kilka gatunków win, w tym prestiżowy Solares. Opowiemy Wam nieco więcej o tym flagowym produkcie Winnicy Zamojskiej.

Wino Solares produkowane jest ze starannie wyselekcjonowanych owoców, dodawane są do nich drożdże najlepszych światowych producentów. Podczas wyrobu wina nie używa się żadnych środków chemicznych, stabilizatorów i konserwantów. Dzięki czemu trafia nawet w najbardziej wyrafinowane gusta.

Jeśli chodzi o smak, to przeważają tu owocowe aromaty papierówki i białej porzeczki, ale wyczuwalna jest też lekko zaznaczona nuta ananasa i aromaty kwiatowe. To wino naprawdę zaskakuje świeżością. Niezwykły smak i aromat na długo zapada w pamięć!

Nie ma co się dziwić, że wino Solares jest tak często nagradzane podczas krajowych i międzynarodowych konkursów. Wino zdobyło m.in: złoty medal na międzynarodowym konkursie Galicja Vitis 2016, srebrne medale na międzynarodowych konkursach Tuchovinicontest 2016 i 2017, srebrny medal na konkursie Winobranie 2016 w Zielonej Górze i brązowy medal na Konkursie Win Polskich Jasło 2017.

Jeśli nie macie pomysłu, jak zacząć Wasze podróże po Roztoczu, to odwiedzenie Winnicy Zamojskiej będzie doskonałym początkiem dla winnych podróży.

this is font support. Please don’t remove it.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

© 2019 Winiarnia Zamojska All rights reserved