Czarna porzeczka

Naszą opowieść o winach z Winiarni Zamojskiej zaczniemy od jednego z najintensywniejszych win, o głębokiej barwie i niezwykłym  aromacie dojrzałych czarnych porzeczek. Wino porzeczkowe świetnie komponuje się z dziczyzną, pieczeniami, lżejszymi sosami czy ulubionymi czekoladowymi deserami. Co więcej, tej odmianie wina służy czas, warto więc kilka butelek odłożyć na później. 

Czerwona porzeczka

Jeśli wolicie nieco bardziej wytrawne wino, to świetnym wyborem będzie czerwona porzeczka. To lekkie wino o zbilansowanej różowawej barwie i niezwykle orzeźwiającym smaku doskonale będzie komponowało się z cielęciną, grillowanymi warzywami oraz deserami. To nie wszystko! Czerwona porzeczka zawiera wiele pożądanych dla naszego organizmu składników.

Rose

Wino, które pokochają wszyscy miłośnicy różowych delikatnych win! To wino stanowi wspaniały kupaż wina gruszkowego z nutą czarnej porzeczki. Połączenie intensywnej i kwaskowatej porzeczki z łagodną, świeżą i delikatną gruszką jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Wino możecie serwować z sałatami, przystawkami, rybami, lekkimi makaronami czy pasztetami drobiowymi.

Gruszka

Szukasz delikatnego wina, które osłodzi letnie i upalne dni? Postaw na wino gruszkowe! Wino będzie wspaniale komponowało się z owocami morza czy delikatnymi deserami. Warto wspomnieć, że gruszki są cennym źródłem takich składników, jak potas czy bor.

Wiśnia

Bardzo delikatne wino z wyczuwalnymi soczystymi wiśniami, które doskonale komponują się z pestkową nutą. Słodkie i aromatyczne wino możesz podać z sałatkami z łososia, pieczonymi mięsami, domowymi ciastami czy lodami. Najlepiej smakuje schłodzone do 10-13 stopni.

Wino lodowe

Wino lodowe jest prawdziwym must-try dla każdego miłośnika win owocowych. Wino o niespotykanej intensywności i aromatyczności. Nie bez powodu wina lodowe są najbardziej cenionymi winami na świecie, a na litr wina potrzebne jest minimum 5,5 kg jabłek. Co ciekawe, esencja poddawana jest fermentacji na zimno, w temperaturze poniżej 15 stopni. Wino lodowe warto podać jako aperitif zamiast deseru! Doskonale będzie komponowało się z serami, suszonymi orzechami czy owocami.

this is font support. Please don’t remove it.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

© 2019 Winiarnia Zamojska All rights reserved